fbpx

Medová detoxikační masáž

Tuto speciální masáž znali již staří Římané. Pomocí medových masáží připravovali své vojáky do bitev. Dnešní člověk už nebojuje o nová území, ale spíš se potýká s nepřáteli ve formě virů a bakterií, které se pravidelně snaží osídlit jeho tělo. Typickým příkladem jsou chřipkové epidemie, bakterální onemocnění střev a pod. Proto je tu Medová masáž, jako jedna z osvědčených detoxikačních terapií.

Medová masáž je zvláštní procedura, při které používáme med nahřátý lehce nad teplotu lidského těla. Specifickými tahy a hmaty dostáváme léčivé složky medu přes kožní stěnu do těla a zároveň, což je ještě důležitější, vytahujeme z těla toxické látky, které si každý člověk během života v těle nashromáždí. Dá se říci, že adekvátně tomu změní med svou barvu a konzistenci. Medová masáž Vám umožní čerpat všechny jedinečné látky z medu, i když Vám zrovna nechutná a nejíte ho.

Tato masáž se provádí na zádových svalech, tak jak jste zvyklí z klasické masáže zad. Tím ovšem veškerá podobnost končí. Nahřátý med se nanáší po celé délce zad, po sérii tahů se vždy smývá teplým mokrým ručníkem (nemusíte tedy mít obavy, že byste odcházeli ulepení) a následuje druhá vrstva, postup se opakuje celkem třikrát. Během masáže se prokrvují jak svaly tak i pokožka a póry se otevírají a umožnují transport látek oběma směry. Po odstranění třetí vrstvy medu z pokožky nanášíme na závěr okurkový zábal, který pokožku zklidní a uzavře.

A to nejdůležitější na závěr: pro koho je tato masáž vhodná? Pro ty, kteří se často potýkají s nachlazením, pro všechny, kteří se dali i nedali očkovat proti chřipce, pro každého, kdo má sníženou imunitu, pro klienty, kteří trpí bakteriálními a kvasinkovými infekcemi. Samozřejmě i pro děti s uvedenými problémy, výborné výsledky má "medovka" u hyperaktivních dětí. Na děti aplikujeme pouze jednu vrstvu medu.

Na Medovou masáž používáme výhradně med od vlastního českého včelaře.